5 Haziran 2016 Pazar

Ucuz Bilet Siteleri Ne Kadar Ucuz?

By
En ucuzu bende, hayır bende diye yarışıyor siteler. Bu yazıda Türkiye'deki uygun uçak bileti satıyorum diyen siteler hakkındaki görüşlerim var. Ama yine de en ucuz bileti bulmak için havayollarının siteleri dahil birkaç siteden kontrol etmekte fayda var. Gösterilen fiyatların vergiler hizmet bedelleri dahil olup olmadığını kontrol etmekte de fayda var. İşte Türkiye'de ucuz bilet satan 4 siteye ilişkin kısa görüşlerim. 

Ekobilet.com

Tasarımı çok iyi olmasa da birkaç kez kullandığım için güvenle alıyorum. THY ve Borajet biletleri var ve hizmet bedelini ya hiç almıyorlar ya çok daha düşük alıyorlar. THY'nin ve Borajet'in kendi sitesinden daha ucuz. Peşin alım için tercih edilir. Taksitte vade farkı uyguluyorlar. Sitenin sahibi Trek Turizm offline olarak da bilet ve tur sattığı için de ayrıca bir ulaşılabilirlik hissi veriyor.


Turna.com


Tasarım ekobilete göre daha iyi ama fiyatlar şirket websitesinden ucuz, ekobiletten pahalı. Uçuşlara ayrıca kendi puanını veriyor ve puanla uçuş gerçekleştirdikten sonra üye yaptıklarının uçuşundan da puan kazandırıyor. Biraz ölme eşeğim ölme promosyonu gibi geldi. Fakat havayolu firmalarıyla turna.com a özel yaptıkları promosyonlarla avantajlı fiyatlar yakalayabilirsiniz.

Enuygun.com


250.000 kişi ordan bilet almış ama Pegasus için yaptığım aramada pegasusun fiyatından pahalı bir fiyat verdiği için tekrar bakacağımı düşünmüyorum. Daha pahalı verecekse neden aracıya ihtiyaç duyayım.

Bavul.com


Daha önce yaptığım aramada da enuygundaki durumu görmüştüm. Havayolunun kendi sitesinden daha pahalı fiyatlar. Bu yüzden tercih etmem fakat kampanyalarla uygun fiyat yakalamak olabilir,direkt alım için tercih etmem.

0 yorum:

Yorum Gönder

Popüler